Güvenlik Danışmanlığı

BİLFEN GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI

Bilfen Okulları, çocuklarımızın güvenliğini ilgilendiren her konuda gerekli tedbirleri almakta ve teknolijiden de faydalanarak güvenlik hizmetini en üstseviyede vermektedir. Daha önceki uygulamalara ek olarak 2010 – 2011 öğretim yılında çalışmalarına başlanan “Bilfen Danışma Departmanı” bünyesinde “Bilfen Alarm Kontrol – Kamera İzleme – GPS Araç Takip Merkezimiz” Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulumuzda tahsis edilen yerde 2011 Mayıs ayından bu yana hizmet vermektedir. Birimimiz tüm okullarımızın takibini yapmaktadır. Tüm öğrenci, veli, misafir ve çalışanlarımızın rahatlıkları ve güvenliklerinin sağlanması amacı ile hizmete açılan, “ALARM KONTROL – KAMERA İZLEME -  GPS ARAÇ TAKİP MERKEZİ”miz, Bilfen ailesi olarak bizlere TÜRKİYE’de İLK ve TEK olmanın gururunu yaşatmaktadır.


KAMERA İZLEME

Tüm okullarımızın kamera sistemleri, uzaktan erişim ile “Kamera İzleme Merkezi”mize bağlanmıştır. Kameralarımızın elde ettiği bire bir canlı görüntüler, 7 gün 24 saat uygulaması ile kesintisiz olarak izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Şüpheli durumlarda polis merkezi bilgilendirilirken okulumuzdaki görevlilerimiz anında telsiz ile uyarılmaktadır. Müdahale gereken durumlarda ise merkezde bulunan müdahale ekibimiz sıkıntı yaşanan bölgeye hareket ettirilmektedir. Merkezimizde her türlü olumsuzluğa karşı 24 saat hazır donanımlı 2 adet aracımız bulunmaktadır.

Merkezimizde ayrıca, İstanbul Genel Trafik Yol Durumu -  Acil Durum ve Afet Bilgi Servisi  (Emergency and Disaster İnformation Service) - Haber Akışı - Anlık Meteoroloji Bilgi Servisi 24 saat takip edilmektedir. 

GPS ARAÇ TAKİP

Merkezimizden yönetilmekte olan “GPS Araç Takip Sistemleri” ile tüm öğrenci servis araçlarımız, öğrencilerimizin güvenli şekilde servis araçlarından faydalanmaları için kontrol altında tutulmakta ve takip edilmektedir. Merkezimizden yapılan takiplerde; anlık olarak servis araçlarının hızları, bulundukları noktalar, güzergâhları, araç sürücülerinin kimlikleri tespit edilmektedir. Kurallar dışına çıkan araçların tespiti hâlinde servis sürücülerine gerekli uyarı ve yaptırımlar uygulanmaktadır. Öğrenci servis araçlarımız; zaman zaman merkez ekibimiz tarafından servis yaptıkları sırada, belirlenen noktalarda durdurularak araç ve sürücülerimizin servis araçları yönetmeliklerine uygunlukları ve öğrencilerimizin emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları kontrol edilmekte ve ilgili raporlamalar okul müdürlüklerimize yapılmaktadır.  Ayrıca, “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü” ile irtibata geçilerek servislerimizin uygunlukları denetlenmektedir.DANIŞMA VE KARŞILAMA PERSONELİ VE UYGULAMALAR

Tüm Okullarımızda görev bilinci ile hareket eden, çoğunluğu emniyet teşkilatında hizmet vermiş tecrübeli 170 personel bulunmaktadır.

  • Okullarımızda tüm giriş ve çıkışlar personelimizce denetlenir.
  • Okullarımızın çevresi sıklıkla denetlenir.
  • Okul dışı sosyal etkinliklerde güvenli ortamın sağlanması amacı ile mutlaka personel görevlendirilir.
  • Öğrencilerimiz kayıt formunda belirtilen şahıslar haricinde kimseye teslim edilmez.
  • "Yetkili İzin Belgeleri" olmadan hiçbir öğrencimizin okul dışına çıkmasına izin verilmez.
  • Ziyaret ve iş için gelen misafirlerimize “Ziyaret Kart Sistemi” uygulanmakta ve ziyaretçilerimiz kayıt altına alınmaktadır.

Bazı okullarımızda BTS Kart ( Bilfen Giriş Takip Sistemi ) uygulaması başlamıştır. BTS ile yetkisiz kişilerin girişleri engellenerek öğrencilerimize güvenli ortam sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca, bu uygulama ile velilerimizin hızlı ve güvenli olarak giriş çıkış yapabilmeleri sağlanmıştır. BTS Kart Sistemi danışma merkezimizce anında takip edilmektedir. 
 

DANIŞMA DEPARTMAN MERKEZİ

Öneri ve eleştirileriniz bizler için yol gösterici olacaktır. Bu nedenle ulaştırmak ve paylaşmak istediğiniz her türlü konuyu 24 saat aşağıdaki telefon numaralarına sözlü olarak iletebilir veya mail adresine yazabilirsiniz. İletileriniz mutlaka değerlendirilecek ve sizlere geri bildirimi yapılacaktır.

İrtibat No: 444 44 22 - dahili ( 397 )

e-mail: bilfendanisma@bilfen.com