Eğitim Teknolojileri 

Bilfen Eğitim Teknolojileri Bölümü 2002 yılında Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulunda kurulmuştur.

Amacı; ilköğretim 1-8.sınıflar düzeyinde işlenen derslere ve konulara, öğrencilerin öğrenme profilleri ve dersin hedefleri dikkate alınarak öğrenme ve öğretme stratejileri ile bilimsel öğrenme yöntemleri doğrultusunda görsellik kazandırıp öğrencilerde öğrenmenin gerçekleşmesine destek olmaktır. 


Bilfen Eğitim Teknolojileri bölümü insan gücü ve insan gücü dışı kaynakları sistemli bir şekilde birleştirerek öğrenme ve öğretme süreçlerini tasarlar, uygular, değerlendirir ve geliştirir. Eğitim durumlarına bilimsel olarak yaklaşarak öğrenmeyi ön plana çıkaran bir sistemle çalışmaktadır.

Sınıflarımızın eğitim teknolojilerine uyumluluğu da bölümümüz tarafından kontrol edilmektedir. Bu doğrultuda bölümümüz sınıflardaki akıllı tahta, bilgisayar, projeksiyon aleti vb. eğitim teknolojisi materyallerinin öğretme ve öğrenme ortamlarında en iyi şekilde kullanılması için çalışmaktadır. Ayrıca Eğitim Teknolojileri bölümü Bilfen’de uzaktan eğitim çalışmalarını da yürütmektedir. Sınavlardaki soruların çözümlerinin öğrenciler tarafından izlenmesi için videolu çözümlerini ve web tabanlı ders anlatımlarını da öğrenci ve velilerimize sunmaktadır.

Eğitim teknolojileri alanına yönelik tüm çalışmalar öğretmenlerimize seminerler hâlinde anlatılmaktadır. Ayrıca tüm öğretmen ve öğrencilerimizin görüş ve düşünceleri belli dönemlerde bilimsel olarak geçerli ve güvenilir olarak hazırlanan tutum ölçekleri ile değerlendirmekte ve alınan verilere yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bilfen Eğitim Teknolojileri bölümü alanıyla ilgili gündemi sürekli  takip etmekte ve daha iyiye ulaştıracak AR-GE çalışmalarını sürekli olarak devam ettirmektedir.