Görsel Sanatlar

Bilfen Çatısında Sanatın Adımları

Okulumuzdaki sanat atölyelerinde öğrencilerimizin yaratıcı duygu ve düşüncelerini en etkili ve en eğlenceli şekilde uygulayacakları atölye ortamı hazırlanmıştır. Özgür atölye ortamında  sanat formasyonu almış etkin öğretmen kadromuz  çocuklarımızın sanat bilincini geliştiriyorlar ve  kendisini en iyi şekilde ifade edebileceği tekniklerin tümünü onlara öğretiyorlar.Bu şekilde çizemiyorum yapamıyorum gibi klasik bahaneleri de ortadan kaldırıp, her öğrencinin Görsel sanatlar dersinde aktif rol almasını sağlıyorlar.

Öğrencilerimiz, teknolojinin sağladığı olanakları, hızla gelişen sanatsal materyalleri ders yapılan atölyelerde kolayca ulaşabileceği biçimde bulurlar. Çizim yapmanın yanı sıra, dünya sanat tarihi içerisindeki ressamların hayatları ve sanat akımları hakkında da bilgilendirilip görsel ve işitsel sunumları izlerler. Yıl boyunca okul içinde ve dışında sergiler, bienaller ve yarışmalar gibi birçok etkinliğe hem izleyici olarak hem de aktif olarak katılıyorlar.

Görsel sanatlar eğitimimiz çerçevesinde Kısa Film, Seramik, Moda tasarımı, fotoğraf, karikatür, Özgün Baskı gibi sanat alanlarını da öğrencilerimize sunuyoruz.