Etkinlikler

 11 OCAK 2011: Adobe Londra Ofisi’nin ziyaret edilmesi. Adobe yetkilileri ile görüş ve düşünceler paylaşılmıştır.

 11-14 OCAK 2011: Bölümümüz Londra’da “Apple Education Summit 2011” etkinliğine katılmıştır.

 12-15 OCAK 2011: Bölümümüz Londra - Olympia’da düzenlenen BETT SHOW 2011 Eğitim Teknolojileri Fuarı’na katılmıştır.

 24-25 Şubat 2010: Bölümümüz “Apple Education Leadership Series” etkinliğine katılmıştır.

 28 Şubat 2009: "III. Eğitim Teknolojileri Çalışma Grubu Toplantısı" Yüzyıl Işıl Okulları: Kurucu üyeliğini yürüttüğümüz topluluğun üçüncü toplantısına bölümümüz iki sunumla katılmıştır.

 12 Mayıs 2009: "Bilgisayar Destekli Öğretiminin Eğitimdeki Yeri Sunumu", Yıldız Teknik Üniversitesi - BÖTE Bölümü: BÖTE son sınıf öğrencilerine BDÖ'nün öğrenme-öğretmede nasıl uygulandığı anlatılmıştır.

 24-27 Haziran 2007: "NECC – National Educational Computing Conference", Atlanta – USA : Uluslararası yapılan en kapsamlı (13.500 eğitimci, alan uzmanı ve akademisyen) Eğitim Teknolojileri Konferansına davetli olarak okulumuzu temsilen BET bölümü katılmıştır.

 15 Mayıs 2007: "Europhoto Project", Bilfen Okulları ve 8 ayrı ülke ile gerçekleştirilen ortak projenin internet ortamında hazırlanması.

 5-6 Mayıs 2007: "Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2007" , Sabancı Üniversitesi : "Bilgisayar Destekli Öğretim Yönetim Sistemi - Bilfen Eğitim Teknolojileri Sistemi Örneği" bildiri ismiyle BET Bölümü sunum yapmıştır. Aynı günler dâhilinde bir oturumda da oturum başkanı olarak organizasyonda görev alınmıştır.

 1 Mayıs 2007: "Bilgisayar Destekli Öğretiminin Pratikteki Uygulama Örnekleri Sunumu", Yıldız Teknik Üniversitesi - BÖTE Bölümü : BÖTE son sınıf öğrencilerine okul ve pratikteki deneyimlerin paylaşılması amacıyla bir sunum gerçekleştirilmiştir.

 2-3 Nisan 2007: "LearningStyles.net" (New York - USA) sitesi kurucusu ve yöneticisi ile okulumuzda uygulanması planlanan öğrenme stilleri ile ilgili çalışmalarda yardımcı olması amacıyla NYC'de devlet okullarından biri gezilmiş ve ilgililerle görüşmeler yapılmıştır.

 28-29 Mart 2007: "International Symposium : Games in Learning", San Francisco – USA : Oyunların eğitimde kullanımı ile ilgili panel ve sunumların gerçekleştirildiği sempozyumda okulumuzu temsilen BET bölümü dinleyici olarak bulunmuştur.

 28-30 Mart 2007: "CoSN 12th Annual K-12 School Networking Conference", San Francisco – USA : Bireysel Öğrenme konusunda gerçekleştirilen önemli ve büyük konferanslarından birine ilk defa Türkiye'den okulumuz BET Bölümüyle katılmıştır.

 24 Şubat 2007: "II. Eğitim Teknolojileri Çalışma Grubu Toplantısı", Işık Okulları – Erenköy Kampusü : Kurucu üyeliğini yürüttüğümüz topluluğun ikinci toplantısında eğitim teknolojileri alanıyla ilgili okullar arasında bilgi alış-verişi yapılmış, bazı okulları sunumlarını sergilemişlerdir.

 4 Kasım 2006: "I. Eğitim Teknolojileri Çalışma Grubu Toplantısı", Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu : Kurucu diğer üye okullarla (Robert College, Koç Okulları) birlikte yapılan ilk tanışma toplantısı.

 29-30 Nisan 2006: "III. Bilfen Eğitim Teknolojileri Sempozyumu", okulumuzda düzenlediğimiz ve bölüm olarak organizasyonunda bulunduğumuz sempozyumda, bir yandan programı hazırlayan akademisyenler tarafından yenilenen ilköğretim programı tanıtıldı, diğer yandan da pilot okul olmamız nedeniyle ilköğretim 6-8. Sınıflar kapsamında hazırlanan bilgisayar destekli ve web tabanlı öğretim uygulamalarımız bölüm öğretmenleri tarafından örnek olarak sunuldu.

 19-21 Nisan 2006: "IETC 2006 – International Educational Technology Conference", Kıbrıs - Doğu Akdeniz Üniversitesinde düzenlenen konferansta yurt dışındaki okullarda eğitim teknolojilerinin kullanma yöntemleri ve güncel akademik uygulamalar incelendi.

 8-9 Nisan 2006: "Eğitimde İyi Örnekler Konferansı", Sabancı Üniversitesi’nde düzenlenen konferansta BET bölümünün Türkçe ve Fen ve Teknoloji bölümleriyle birlikte hazırladıkları iki uygulama sunuldu. Türkçe bölümü ile birlikte hazırlanan sunum : "Hayatın İçinde Türkçe, Türkçe İçinde Hayat…", Fen ve Teknoloji bölümü uygulaması ise "Yeni İlköğretim Programında 6.Sınıf Uygulama Örnekleri – "Yaşam = Fen"di.

 8-10 Haziran 2005: "International Conference on Cirrulum Reform and Implementation in the 21st Century", Plaza Hotel Istanbul, konferansına; Talim Terbiye’nin önerisi doğrultusunda yapılan Pilot Okullarda Yeni İlköğretim Programı'nın yorumları, araştırması ve yeni programı destekleyen sunumlarımızdan biri ("Vücudumuz Bilmecesini Çözelim – Beslenme") uygulamalı olarak sunulmuştur.

 2-3 Haziran 2005: "ITU – ELT Conference", İTÜ Maçka Kampüsü'nde düzenlenen konferansta İngilizce (dil) öğretiminin metotları ve modellerinin akademik düzeyde tartışıldığı konferansta Bilfen Okulları, iki etkileşimli uygulamasını tanıttığı bildirileriyle katılımcı olmuştur.

 28 Nisan 2005: "Good Practices : Share / İyi Uygulamalar : Paylaş", Sheraton Hotel, Ankara. MEB EĞİTEK tarafından organize edilen sempozyuma Bilfen Okulları dinleyici olarak katılım göstermiştir.

 21 Nisan 2005: tarihinde Sabancı Üniversitesi'nde gerçekleştirilen uluslararası "E-Transformation in Learning – Öğretimde E-Dönüşüm" sempozyumuna Özel Bilfen Okulları olarak, hem organizasyonun sponsorlarından biri hem de Bilfen Eğitim Teknolojileri Bölümü'nün örnek çalışmalarının anlatıldığı sunumuyla katılımcı olmuştur.

 2 Nisan 2005: "II.Bilfen Eğitim Teknolojileri Sempozyumu", Özel Bilfen Okulları. Oldukça yoğun katılımcı sayısı ile ve mükemmel bir organizasyonla sempozyum başarıyla gerçekleştirildi. Talim Terbiye’nin de katılımıyla değişen eğitim programı hakkında bilgi verildi. BDÖ uygulamaları sınıflarda sunuldu.

 26-27 Ekim 2004: İstanbul, "I.Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı : E-Öğrenme" konferansında Özel Bilfen Okulları hem ana sponsorlardan biri hem de yedi bildiri ile katılımcı olarak bulunmuştur.

 24-26 Kasım 2004: Sakarya, Sakarya Üniversitesi "IV. Uluslararası Eğitim Teknolojileri Sempozyumu"na Özel Bilfen Okulları bir bildiri ile katılmıştır.

 31 Eylül-5 Ekim 2004: İstanbul "CEBIT Bilişim Fuarı"nda 4 numaralı salon ve 122 nolu stant ile Özel Bilfen Okulları, Eğitim Bölümünde, Eğitim Teknolojileri Bölümü'nün hazırladığı uygulamalarla katılımda bulunmuştur.

 9-11 Eylül 2004: İstanbul Marmara Üniversitesi "Atatürk Eğitim Fakültesi VI. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi"; Özel Bilfen Okulları toplam beş bildiriyle (etkileşimli uygulama) katılımcı olmuştur.

 17 Nisan 2004: İstanbul Özel Bilfen Okulları "Bilfen I.Eğitim Teknolojileri Sempozyumu"na ev sahipliği yapmıştır. Bu sempozyumda Bilfen Okulları beş ayrı ders ile ilgili uygulamalarını sunmuştur.

 27 Mart 2004: İstanbul TBD Çalışma Grubu "Eğitimde Yeni Bir Boyut : E-Öğrenme (E-Learning)", Özel Okullar Derneği Semineri’ne Özel Bilfen Okulları dinleyici olarak katılmıştır.

 28-30 Mayıs 2003: Kıbrıs, Doğu Akdeniz Üniversitesi "III.Uluslararası Eğitim Teknolojileri Sempozyumu"na Özel Bilfen Okulları dinleyici olarak katılmıştır.

 21-23 Mayıs 2003: Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi "BITE 2003 – Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim" Konferansına Özel Bilfen Okulları dinleyici olarak katılmıştır.